Archiv aktualit 2014/2015

Krajské kolo BiO 2015

15.05.2015

Krajské kolo Biologické olympiády

Dne 15.5. se zúčastnily naše žákyně Maruška Vicanová (8.B) a Lucka Fišarová (9.B) krajského kola Biologické olympiády kategorie C. Výborně reprezentovaly naši školu a umístily se na 2. (Maruška) a 4. místě (Lucka).

Dne 20.5. se vydaly na krajské kolo Biologické olympiády kategorie D do Chrudimi i jejich mladší spolužačky – Klára Hrnčířová (7.A) a Tereza Dokoupilová (7.A). Dařilo se jim ve všech částech soutěže (v teorii, laboratorní práci i poznávání rostlin a živočichů). Klára obsadila 1. místo a stala se přeborníkem kraje, Tereza se umístila na hezkém 5. místě.

Na výsledcích všech čtyř děvčat se odrazila nejen intenzivní půlroční příprava, ale také jejich zájem o živou i neživou přírodu kolem nás. Za sebe i za celou školu jim děkuji a blahopřeji ke znamenitým výsledkům!

OK v dopravní soutěži

13.05.2015

Ve středu 13. 5. 2015 družstvo školy, ve složení Nela Beranová 9. A, Marta Pirklová 9. A, Jakub Nesejt 8. B, Lukáš Elčkner 8. A, vybojovalo 2. místo v okresním kole dopravní soutěže. Žáci prokázali své dovednosti v pravidlech silničního provozu, první pomoci, jízdě zručnosti a jízdě na dopravním hřišti.

Okresní kolo Mc Donalds 2015

12.05.2015

V úterý 12. května vyrazili chlapci 1. - 3. tříd na fotbalový stadion v Ústí nad Orlicí, aby naší školu reprezentovali na fotbalovém turnaji Mc Donalds cup. Po remíze 0:0 s Letohradem a výhrách 2:1 (s Českou Třebovou) a 2:0 (s Vysokým Mýtem) obsadili kluci 1. místo, které jim zaručuje postup do krajského kola. Nejlepším střelcem turnaje se stal Filip Hoffman. Gratulujeme

Okresní kolo Poháru rozhlasu 2015

11.05.2015

V pondělí 11. května se žáci naší školy zúčastnili okresního kola atletických závodů Pohár rozhlasu. Opět se potvrdilo, že máme šikovné žáky, když jsme v kategoriích mladších a starších chlapců obsadili 3. místa a v kategorii starších dívek jsme zvítězili.

OK v atletickém čtyřboji 2015

05.05.2015

Dnes se na atletickém stadionu v Ústí nad Orlicí uskutečnilo okresní kolo v atletickém čtyřboji. Naše škola nasadila do závodů 4 družstva. Mladší dívky ve složení Eliška Mašková, Veronika Korbářová, Veronika Luňáčková a Adéla Zastoupilová po statečném výkonu obsadily 6. místo a Eliška Mašková se stala šestou nejlepší vícebojařkou okresu v této kategorii. Za mladší chlapce nastoupili Ondra Beran, Tomáš Hrdina, Radim Novotný a Jirka Popel a v těžké konkurenci 8 škol se umístili na krásném 3. místě. Ondra Beran obsadil v jednotlivcích 5. místo. Starší chlapci závodili ve složení Honza Holomek, Martin Popel, Matěj Ráb, Jára Rybka a Dominik Svoboda a obsadili 2. místo. Můžeme jen litovat, že se závodů nezúčastnil loňský přeborník Tomáš Kubát, se kterým by kluci jistě útočili na 1. místo. Nejlepším jednotlivcem se stal na 4. místě Jára Rybka, kterému utekla medaile o 24 bodů. Nejúspěšnější kategorií se staly starší dívky, které ve složení Katka Hrdinová, Marta Pirklová, Maruška Langerová, Iva Skalická a Jana Vaňousová obsadily o téměř 1500 bodů před druhými 1. místo. K tomu se Iva Skalická stala okresní přebornicí, Marta Pirklová skončila na 2. a Katka Hrdinová na 4. místě.
Celkové výsledky si prohlédněte zde >>>

Regionální kolo v poznávání přírodnin

05.05.2015

Úspěch žáků 1. stupně v Regionálním kole  soutěže v  poznávání přírodnin

V úterý 5. května 2015 se vítězové školních kol v poznávání přírodnin zúčastnili regionálního kola v České Třebové. Regionální kolo se každoročně těší velkému zájmu základních škol ze širokého okolí. Letos se do soutěže přihlásil rekordní počet 29 škol a žáci si mohli vyzkoušet své znalosti v poznávání rostlin, živočichů a minerálů.

Z naší školy byla nejúspěšnější Hanka Čechová ze 3.A, která se umístila v poznávání rostlin na 1. místě ze 49 soutěžících v této kategorii.

Výborně si vedl i David Pořický také ze 3.A. V  poznávání živočichů obsadil 2. místo z 57 soutěžících v této kategorii.

Velmi dobře si vedly i Natálka Vavroušková a Lucka Hrnčířová, obě ze 3.A.

Ve velké konkurenci žáků 4. a 5. tříd se naši rozhodně neztratili. V poznávání živočichů obsadili Matěj Ešpandr ze 4.B krásné 8. místo a 9. místo Adélka Škarková ze 4.A. V této kategorii soutěžilo 78 žáků.  V poznávání rostlin byl Matěj Ešpandr na 12. místě ze 69 soutěžících.

V naší početné skupině se soutěže dále zúčastnili Daniel Toppisch z 5.A a Iveta Janyšová z 5.B.

Všem soutěžícím děkujeme za zodpovědnou přípravu a výbornou reprezentaci školy.

Účast na Terezínské tryzně v květnu 2015

04.05.2015

Žáci šestých a devátých tříd se v neděli 17. května 2015 zúčastní pietního aktu v Národním památníku Terezín u příležitosti 70. výročí od konce 2. větové války.

Biologická olympiáda 2015

27.04.2015

Dne 23.4.2015 v Lanškrouně proběhlo okresní kolo Biologické olympiády kategorie D. Naši

školu reprezentovaly Klára Hrnčířová, Tereza Dokoupilová a Gabriela Fišarová. Všem třem se

velmi dařilo ve všech disciplínách – v teorii, praktickém poznávání rostlin a živočichů,

laboratorní práci i vstupním úkolu. Klára se stala přeborníkem okresu, Tereza skončila třetí a

na čtvrtém místě se umístila Gábina. První dvě žákyně postoupily do krajského kola

v Chrudimi.

Dne 27.4.2015 se v Lanškrouně uskutečnilo okresní kolo Biologické olympiády kategorie C.

Za naši školu se zúčastnily a výborně si vedly Marie Vicanová (1. místo), Lucie Fišarová (3.

místo) a Lucie Kotyzová (4. místo). První dvě postoupily do krajského kola v Chrudimi.

Krajské finále v sálové kopané 2015

17.04.2015

V pátek 17. 4. 2015 jsme jako vítězové okresního kola vyrazili reprezentovat náš okres v sálové kopané do Chrudimi. Začátek se nám povedl, když jsme porazili Pardubice 3:0. Dále to bylo horší. Ve druhém kole jsme nestačili na Poličku, které jsme podlehli 1:7. V tomto zápase se nám rozpadla naše hra a po nepodařeném začátku naši hráči odpadli psychicky a zápas nezvládli. V posledním zápase jsme bojovali o druhé místo. Po vyrovnaném průběhu jsme v závěru dostali dvě laciné branky, což rozhodlo o naší prohře 3:4 a celkovém třetím místě. Naší školu reprezentovali a poděkování patří těmto hráčům: Jan Holomek, Matěj Jeřábek, Matěj Jetmar, Šimon Kopecký, Martin Popel, Milan Pošepný, Matěj Ráb, Ondra Švec a Marek Wohner.

ŠK v poznávání rostlin - 1. stupeň 2015

15.04.2015

Ve středu 15. 4. 2015 proběhlo na prvním stupni naší školy školní kolo v poznávání rostlin.