Úvodní strana Aktuality Archiv aktualit 2014/2015

Archiv aktualit 2014/2015

ŠK ve stolním tenise 2015

14.04.2015

V úterý 14. 4. 2015 se v tělocvičně naší školy uskutečnilo školní kolo ve stolním tenise, kterého se zúčastnilo 23 chlapců a jedna dívka. Nejlépe si vedli Milan Pošepný v kategorii 8. - 9. třída a Láďa Votava v kategorii 6. - 7. třída.

Exkurze 8. tříd v ČOVCE - 2015

09.04.2015

Ve středu 8.4. a čtvrtek 9. 4. se třídy 8. A a 8. B měly možnost seznámit s prostředím ČOV v Ústí nad Orlicí, kam byly pozvány na exkurzi. Dozvěděli se, jak se odpadní voda z továren a domácností přivedená místní kanalizací čistí mechanicky, jaké chemické látky se používají např. na likvidaci fosforu ve vodě a jakým způsobem vodu čistí ("sžírají") důležité bakterie.

Školní kolo v dopravní soutěži 2015

07.04.2015

V úterý 7. 4. 2015 se před naší školou uskutečnilo školní kolo v dopravní soutěži. Soutěž měla dvě části, teoretickou, která prověřila znalosti pravidel silničního provozu a praktickou, kde žáci mohli ukázat svoji zručnost jízdy na kole. Soutěže se zúčastnilo 40 žáků ze 6. - 8. tříd. Mezi chlapci si nejlépe vedli Lukáš Elčkner - 1. místo, Matěj Šmíd - 2. místo a Radek Motl - 3. místo. U dívek se o první místo podělily Klára Hrnčířová a Jana Mikulecká a na třetím místě se umístila Gábina Fišerová.

Velikonoční Londýn

07.04.2015

Začátkem dubna se 40 žáků v doprovodu čtyř vyučujících zúčastnilo pětidenního zájezdu do Londýna. Cesta autobusem trvala přibližně 19 hodin, z toho 2 hodiny trajektem po moři. Průvodkyně byla milá a dozvěděli jsme se od ní spoustu informací. Navštívili jsme mnoho zajímavých památek, např. zámek Hampton Court s bludištěm, Greenwich Park, St. Paul´s Cathedral, Tower of London, Museum voskových figurín Madame Tussaud´s, Science museum a Trafalgar Square. Také jsme jeli lodí po Temži, svezli se metrem a užili si večerní pohled na nasvícené město z obřího kola London Eye. Mrzelo nás, že jsme nestihli navštívit China Town. Našimi hostiteli byly  černošské rodiny, což bylo pro nás velkým překvapením a pro některé i nepříjemnou zkušeností. Z anglických specialit jsme ochutnali například  toasty, octové brambůrky, čaj s mlékem a  různé varianty sendvičů. Zájezd do Londýna se nám velmi líbil a děkujeme rodičům, že nám takový zážitek umožnili.

Renata Pecháčková a Iva Skalická

Kaňka do pohádky 2015

31.03.2015

Poslední březnové odpoledne se 40 dětí z prvního stupně vydalo na putování pohádkami. Prostřednictvím kaňky vstoupily mezi známé pohádkové bytosti, které se staly jejich průvodci. Děti se snažily odpovědět na záludné otázky čarodějnice, vodníka, bílé paní, rytíře, kata a dalších, aby získaly co nejvíce bodů a mohly si vybrat odměnu za to, že obstály a poradily si i v zapeklitých situacích. Na konci cesty se radovaly, že došly zdárně do cíle, a společně si zatancovaly a zazpívaly písničky z pohádek. Velký zájem u dětí vyvolaly nové čtečky, které budou již brzy k dispozici ve školní knihovně. Pohádkový program na podporu čtenářské gramotnosti se setkal s vřelým ohlasem a již nyní se těšíme, že budeme v této nové tradici pokračovat i v příštím roce.

Okresní kolo fyzikální olympiády 2015

26.03.2015

56. ročník okresního kola Fyzikální olympiády

Ústí nad Orlicí, dne 26. 3. 2015

Školní kolo v poznávání živočichů - 1. stupeň

23.03.2015

Ve středu 18. března proběhla na naší škole soutěž v poznávání živočichů, která byla určená dětem 3., 4. a 5. tříd. Děti poznávaly zvířata, se kterými se můžou setkat v naší přírodě. Celkem se soutěže zúčastnilo 21 dětí. A jak si děti vedly?

10.  Adriana Hanusová 31

V případě rovnosti bodů rozhoduje rychlejší čas.

Školní kolo ve streetballe

11.03.2015

V pondělí 9.3. 2015 se uskutečnilo školní kolo ve streetballe, kterého se zúčastnilo 17 družstev ve čtyřech různých kategoriích. V kategorii 6. - 7. třída si nejlépe vedli chlapci a  dívky ze 7. A. Nejlepšími střelci se stali Johana Hübnerová se 3 body a Jiří Popel se 6 body.
V kategorii 8. - 9. třída si nejlépe dařilo dívkám z 9. A a chlapcům z 8. A. Nejlepšími střelci byli Nela Beranová s 5 body a Honza Holomek se 6 body.

Okresní turnaj v ledním hokeji 8. a 9. tříd

24.02.2015

V úterý 24. 2. se na zimním stadionu uskutečnil hokejový turnaj škol, do kterého se přihlásily školy ze Žamberka, Brandýsa nad Orlicí a naše škola Bratří Čapků. Hned náš první zápas proti Žamberku se ukázal jako rozhodující. Po vyrovnaném boji jsme prohláli 3:4, což v konečném součtu znamenalo 2. místo, když ve druhém zápase si kluci snadno poradili s Brandýsem v poměru 9:3.

Naši školu reprezentovali Martin Horníček, Martin Kolář, Jakub Nesejt, Milan Pošepný, Ondra Švec a Jirka Trnka.

Gratulujeme

Zeměpisná olympiáda - OK 2015

24.02.2015

V úterý 24. 2. 2015 se do Libchav vydali reprezentovat naši školu v okresním kole zeměpisné olympiády Tereza Dokoupilová a Petr Horníček. Ve velké konkunkureci se neztratili. Petr se umístil na 15. místě a Tereza obsadila 3. místo a těsně ji unikl postup do krajského kola.