Babičino údolí 2017

V úterý 6.6. odjížděl od školy Bratří Čapků autobus zaplněný do posledního místečka žáky ze 3.A a 4.C. Vydali jsme se do Babiččina údolí. Nejdříve jsme posvačili v zámecké zahradě u jezírka a pak už se řadili na prohlídku zámku. Ujala se nás komorná paní kněžny. Dále nás přivítal komorník Leopold a poté už jsme stáli před samotnou kněžnou a komtesou Hortenzií. Všichni byli nastrojeni do dobového oblečení a vyprávěli nám, jak to na zámku v Ratibořicích kdysi chodilo. Po prohlídce zámku jsme se vydali krásnou stromovou álejí k mlýnu. Zde jsme shlédli program s mlynářem, krajánkem a čeledíny. K tomu nám hráli lidové písničky a zatančili nám. Děti si zakoupily právě upečené koláče a buchty. Po svačince už jsme spěchali na Staré bělidlo, kde nás přivítala babička se svými vnoučaty. Vyslechli jsme si vyprávění a shlédli krátký program her, kterými se děti bavily v dřívější době. Viktorku u splavu jsme hledali marně, tak si děti hodily pár kamínků do řeky a pomalu jsme se vraceli k autobusu. Zakoupili jsme si suvenýry a pohledy na památku. Výlet se všem moc líbil, každý si odnesl spoustu dojmů.