Čapíci rádi sportují

„Čapíci letos opět skvěle zabodovali ve skvělých soutěžích. Bylo to jako na čapí olympiádě. Když jsem třídil flašky, cítil jsem se jako pravý popelář.“ „Bolely mě nohy jako rytíře s železným brněním, jak jsem skákal v tom pytli.“ Tak a ještě jinak komentovaly naše děti páteční klání na školním hřišti. Popisovaly každoroční podzimní akci, která se uskutečnila v pátek 3. října. I letos jsme uspořádali pro naše žáčky prvního stupně celou plejádu sportovních her - skákání v pytlích, válení obručí, shazování kuželek, lovení rybiček, sbírání pet lahví, házení do hrnce, poznávání věcí apod. Děti soutěžily v družstvech a pečlivě dbaly na zapsání bodů za každou splněnou disciplínu, kterých bylo celkem deset. Družstva zvládla s velkým nadšením všechny aktivity, a tím si zasloužila ocenění za podané výkony. Tímto děkujeme Městu Ústí nad Orlicí za finanční podporu, bez níž by tento projekt nemohl být uskutečněn.

Jana Urbanová