Úvodní strana Aktuality Archiv aktualit 2019/2020 Dějepisná exkurze do Berlína je za námi

Dějepisná exkurze do Berlína je za námi

Dějepis si to zamířil do Berlína. Poslední dva pracovní dny měsíce listopadu strávily děti z naší školy na dějepisné exkurzi v hlavním městě Spolkové republiky Německo. Počasí přálo a vánočně vyzdobené město ukázalo naším školákům vlídnou tvář. Na děti čekala návštěva skleněné kopule Spolkového sněmu, odkud se naskytl jedinečný pohled na panorama německé metropole. Posléze se děti pobavily v berlínské pobočce slavného londýnského muzea voskových figurín. Neopomněly navštívit symbol Berlína, Braniborskou bránu. Ubytování bylo zprostředkováno ve dvoulůžkových pokojích.

Na druhý den pokračovala prohlídka města, ve kterém se snoubí moderní architektura s historickou zástavbou. Berlín je kulturním i hospodářským centrem země a na vzezření metropole je to znát. Děti navštívily proslulé Muzeum špionáže, kde si mohly vyzkoušet oklamat laserové zabezpečení objektu, otevřít trezor, seznámily se s metodami tajných služeb. Posléze navštívily Muzeum DDR, kde se v čase vrátily před rok 1989, kdy ve východním Německu vládl tuhý komunistický režim. Na vlastní kůži se mohly seznámit s atributy oné doby, včetně slavného vozidla značky Trabant, do kterého se mohly i posadit a pokusit se tento zázrak východoněmeckého průmyslu nastartovat.

Osobním volnem se zakončila dvoudenní exkurze, která byla připravena ve spolupráci s CK Pro Travel. V pozdních večerních hodinách se děti se svým doprovodem v pořádku vrátily k budově školy.

Klikněte na obrázek