Edison 2020

Multikulturní projekt Edison 2020

Multikulturní projekt Edison 2020 studentské organizace Aiesec opět po roce na Základní škole Bratří Čapků v Ústí nad Orlicí. Odkaz na loňské ročníky 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Od 24. 2. do 29. 2. 2020 naše škola již po šesté přivítá 5 stážistek a stážistů (Panama, Arménie, Rusko, Turecko, Kazachstán), kteří v rámci společných setkání, seznámí naše žáky 3. - 9. ročníku se svoji zemí, její kulturou a odlišnostmi od té naší. A to ve společném anglickém jazyce.

Všichni stážisté budou po celou dobu pobytu ubytováni v hostitelských rodinách našich žáků, kterým můžeme tento jistě nezapomenutelný týden jenom závidět.

V letošním roce zveme i zájemce z široké veřejnosti. Návštěvu nutno předem ohlásit v kanceláři školy.

Vyhlašujeme již 2. ročník soutěže - Soutěž se stážistou o nejlepší foto-video materiál žáků naší školy se stážistou - stážisty o hodnotnou cenu - mobilní telefon. Své materiály na podepsaném USB flash disku předávejte do čtvrtka 27. 2. 2020 do kanceláře školy. Flash disk si je možno zapůjčit  v kanceláři školy.

Ve středu 26. 2. 2020 plánujeme společný zájezd stážistů a žáků do lyžařského střediska Říčky v Orlických horách, kde nás všechny čeká společné lyžování. Pro některé stážisty vůbec první. Žáci se mohou na zájezd hlásit v kanceláři školy do úterý 25. 2. 2020. Kapacita žáků je omezena na 40 míst vč. stážisty!

Ve čtvrtek v podvečer 27. 2. 2020 proběhne ve ŠJ společné slavnostní setkání všech stážistů a hostitelských rodin s pohoštěním (tradiční husa se dvěma druhy zelí a knedlíků), na kterém budou promítnuty žákovské materiály  a vybrán ten nejlepší. Ten bude také hned odměněn. Na tento slavnostní večer budou pozvání i tvůrci těchto materiálů - s pohoštěním.

Medailonky stážistů ke shlédnutí ZDE

Rozdělení stážistů do tříd ZDE