Fyzikální cirkus ve 2. B

Ve čtvrtek 17. prosince 2015 si naše třída užila v moderní učebně fyziky dopoledne plné fyzikálních pokusů a kouzel při akci nazvané Fyzikální cirkus. Na 14 stanovištích jsme ve dvojicích plnili zábavné pokusy, fyzikální hlavolamy a záhady, které si pro nás připravili žáci 8. a 9. tříd pod vedením paní učitelky Ivy Jakubíkové. Zkoušeli jsme pokusy s vodou, s teplem, s magnety, vyráběli jsme lodičky na vodní pohon. Zkuste se třeba podepsat při dívání se do zrcadla, protáhnout špejli nafouknutým balónkem, nosit něco nanose nebo protáhnout svoje tělo malým papírkem. Na konci akce nám deváťáci předvedli efektní pokusy: vařili vajíčko na papírové pánvičce, vyrobili zubní pastu pro slona, zahráli nám na skleničky naplněné vodou, nechyběl menší výbuch - naplánovaný. Pozorovali jsme houpací svíčku, výrobu kofoly z vody a mnoho dalších. Doma jsme měli o čem povídat a možná někteří i nějaký pokus předvedli. Všem starším spolužákům a paní učitelce Jakubíkové moc děkujeme zapřípravu báječné zábavy v předvánočním čase.