Fyzikální olympiáda 2016

Vynikající úspěch mezi gymnázii

Dne 23. 3. 2016 se na naši škole již po patnácté konalo okresní kolo 57. ročníku Fyzikální olympiády kategorie F (8. ročník + tercie víceletých gymnázií) a kategorie E (9. ročník a kvarta víceletých gymnázií).

Náš čtyřčlenný tým, složený ze dvou dívek z 8. A a dvou chlapců z 8.B, si vedl mezi pouze přihlášenými gymnázii opravdu skvěle. O tom svědčí 2. místo Gabriely Fišarové z 8.A, 3. místo Kláry Hrnčířové z 8.A, 8. místo Vitka Falty a 10. místo Miroslava Knapa z 8. B.

Všem zúčastněným gratulujeme k jejich úspěchu a těšíme se na reprezentaci zase za rok v kategorii E, ze které žáci s tímto výsledkem již postupují i do kola krajského.

Pro naše žáky kategorie F bylo toto kolo kolem nejvyšším a o to je jejich umístění cennější.

1. místo kategorie E i F putovalo se studenty do Gymnázia Lanškroun.

za komisi OK FO předseda Mgr. Martin Falta