Úvodní strana Aktuality Archiv aktualit 2018/2019 Jarmark v České spořitelně - 4. B 2018

Jarmark v České spořitelně - 4. B 2018

V pondělí 3. prosince 2018 se v ústecké pobočce České spořitelny konal vánoční jarmark, který korunoval pilnou práci třídy 4.B základní školy Bratří Čapků.

Třída se přihlásila do projektu České spořitelny „Abeceda peněz“, který si dal za cíl přiblížit dětem základy finanční gramotnosti, pracovat s daným kapitálem a pokusit se ho znásobit. Za pomoci třídní učitelky a rodičů pro své zákazníky vyrobili krásné předměty, výborné pečivo a vánoční cukroví. Celý jarmark zpestřilo vystoupení školního dětského pěveckého sboru a dražba dortu. Dětská fiktivní firma „Čapíci“ si vydělala úctyhodnou finanční částku, za kterou pojede na velkáý výlet.