Úvodní strana Aktuality Archiv aktualit 2019/2020 Krajské finále v plavání 2019

Krajské finále v plavání 2019

Děvčata vybojovala druhé místo v kraji

V úterý 3. prosince se v Poličce konalo krajské finále v plavání, kam se jako vítězky okresního kola probojovala i naše děvčata. Z každé školy plavalo šest dívek ve čtyřech plaveckých stylech (motýlek, prsa, znak a volný způsob) vždy 50m. V každém plaveckém stylu se určilo pořadí, za které se udělovaly trestné body (1. místo = 1 trestný bod, 2. místo = 2 trestné body...). Nakonec se plavaly štafety - polohová a 6 x 50m volný způsob, za které se přiděloval dvojnásobek trestných bodů.
Po všech rozplavbách bylo jasné, že pořadí bude velice vyrovnané. Našim dívkám se dařilo, když ve volném způsobu byla nejrychlejší Týna Holubová, v plaveckém stylu prsa se nejlépe vedlo Haně Čechové, v motýlku byla druhá Adéla Macková a na třetím místě ve znaku skončila Lucka Cifrainová. A protože holky vyhrály i polohovou štafetu, s netrpělivostí jsme čekali na celkové výsledky. Nakonec vše stačilo na krásné druhé místo, když první skončila Polička se 24 trestnými body a my jsme měli společně s Chrudimí 26 trestných bodů (o našem 2. místě rozhodla lepší polohová štafeta). Vyrovnanější to být snad nemohlo.
Všem děvčatům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.