Krajské kolo BiO 2015

Krajské kolo Biologické olympiády

Dne 15.5. se zúčastnily naše žákyně Maruška Vicanová (8.B) a Lucka Fišarová (9.B) krajského kola Biologické olympiády kategorie C. Výborně reprezentovaly naši školu a umístily se na 2. (Maruška) a 4. místě (Lucka).

Dne 20.5. se vydaly na krajské kolo Biologické olympiády kategorie D do Chrudimi i jejich mladší spolužačky – Klára Hrnčířová (7.A) a Tereza Dokoupilová (7.A). Dařilo se jim ve všech částech soutěže (v teorii, laboratorní práci i poznávání rostlin a živočichů). Klára obsadila 1. místo a stala se přeborníkem kraje, Tereza se umístila na hezkém 5. místě.

Na výsledcích všech čtyř děvčat se odrazila nejen intenzivní půlroční příprava, ale také jejich zájem o živou i neživou přírodu kolem nás. Za sebe i za celou školu jim děkuji a blahopřeji ke znamenitým výsledkům!