Mc Donald´s cup 2016

Okrskové a okresní kolo Mc Donald´s cupu

V pátek 6. a úterý 10. května se na stadioně v Ústí nad Orlicí konala okrskové a okresní kola v soutěži pro nejmenší fotbalisty nazvané podle sponzora soutěže Mc Donald´s cup. Soutěž je rozdělena do dvou kategorií. Naše okrskové kolo mělo v obou kategoriích jednoho vítěze, a tím byla naše základní škola , což znamenalo postup do kola okresního. Jestliže ve starší kategorii 4. - 5. třída byl postup spíše překvapením, u maldších se postup očekával.
V okresním kole starší fotbalisté bez jejich nejlepšího hráče z okrskového kola Filipa Hofmana stačili na 5. místo. Mezi mladšími byla situace velice zamotaná. Naši hráči ještě dvě minuty před koncem svého posledního zápasu s Lanškrounem vedli 1:0. To by stačilo na vítězství a postup do krajského kola. Bohužel jsme dostali nešťastný gól a se třemi remízami jsme obsadili třetí místo.
Za páté respektive třetí místo v okresním kole, kterého se zúčastnilo 34 škol, patří našim žákům poděkování a gratulace.