Úvodní strana Aktuality Archiv aktualit 2017/2018 Návštěva Pražského hradu II

Návštěva Pražského hradu II

Děti ze Základní školy Bratří Čapků navštívily Pražský hrad

Děti ze Základní školy Bratří Čapků se účastnily již tradiční dějepisné exkurze do reprezentačních prostor Pražského hradu. V pátek 3. listopadu 2017 odjely děti do Prahy, aby zde nejprve prošly historické centrum hlavního města s příslušným výkladem a posléze se přesunuly na Pražský hrad, kde shlédly běžně nepřístupné reprezentační prostory, které slouží k výkonu pravomocí hlavy státu.
Děti při prohlídce mj. navštívily Španělský sál, Rudolfovu galerii, Trůnní sál, kde dochází ke jmenování ministrů a k povyšování generálů, Skleněný sál, někdejší pracovnu Edvarda Beneše - Zrcadlový sál, Habsburský sál a další vznešené prostory. Vydařený zájezd byl v pozdním odpoledni zakončen návštěvou obchodního centra.