Úvodní strana Aktuality Archiv aktualit 2014/2015 Regionální kolo v poznávání přírodnin

Regionální kolo v poznávání přírodnin

Úspěch žáků 1. stupně v Regionálním kole  soutěže v  poznávání přírodnin

V úterý 5. května 2015 se vítězové školních kol v poznávání přírodnin zúčastnili regionálního kola v České Třebové. Regionální kolo se každoročně těší velkému zájmu základních škol ze širokého okolí. Letos se do soutěže přihlásil rekordní počet 29 škol a žáci si mohli vyzkoušet své znalosti v poznávání rostlin, živočichů a minerálů.

Z naší školy byla nejúspěšnější Hanka Čechová ze 3.A, která se umístila v poznávání rostlin na 1. místě ze 49 soutěžících v této kategorii.

Výborně si vedl i David Pořický také ze 3.A. V  poznávání živočichů obsadil 2. místo z 57 soutěžících v této kategorii.

Velmi dobře si vedly i Natálka Vavroušková a Lucka Hrnčířová, obě ze 3.A.

Ve velké konkurenci žáků 4. a 5. tříd se naši rozhodně neztratili. V poznávání živočichů obsadili Matěj Ešpandr ze 4.B krásné 8. místo a 9. místo Adélka Škarková ze 4.A. V této kategorii soutěžilo 78 žáků.  V poznávání rostlin byl Matěj Ešpandr na 12. místě ze 69 soutěžících.

V naší početné skupině se soutěže dále zúčastnili Daniel Toppisch z 5.A a Iveta Janyšová z 5.B.

Všem soutěžícím děkujeme za zodpovědnou přípravu a výbornou reprezentaci školy.