Úvodní strana Aktuality Archiv aktualit 2016/2017 Slámuj - Drátuj - Dýňuj 2016

Slámuj - Drátuj - Dýňuj 2016

Originální školní akce

V pondělí 31.10.2016 se na naší škole konala už tradiční akce „Slámuj – Drátuj - Dýňuj“. Po podzimních prázdninách žáci zasedli do lavic jen na dobu pěti vyučovacích hodin a po obědě se už všichni zapojili do připravených aktivit, ve kterých si ověřili svou nápaditost a zručnost. Skupinky dětí se rozptýlily před školou, kde se ze slámy postupně „rodila“ rozmanitá zvířata, na která byli jejich autoři náležitě pyšní. V přízemí budovy školy děti s nadšením pracovaly s dýněmi, drátky, korálky a mohly si vyzkoušet také hru na bicí. Výsledky jejich snažení v podobě krásných originálních výrobků byly hodné obdivu. Tvoření si mohli vyzkoušet nejen žáci a jejich rodiče, ale i každý, kdo u školy nepřehlédl velké zvíře ze slámy, čilý ruch a plno zábavy. V oblačném podzimním počasí se na tvářích zúčastněných objevily překvapené pohledy, jak nádherné věci dokáží šikovné ruce vyrobit, a rozzářené úsměvy nás opět ujistily o tom, že setkávání je v životě velmi důležité.