Slámuj, sádruj, drátuj

Ve čtvrtek 30.10.2014 se na naší škole konala výjimečná akce „Slámuj – Drátuj – Sádruj“. Po podzimních prázdninách žáci zasedli do lavic jen na krátkou dobu tří vyučovacích hodin a po obědě se už všichni zapojili do připravených aktivit, ve kterých si ověřili svou nápaditost a zručnost. Skupinky dětí se rozptýlily před školou a na školním dvoře, kde se ze slámy postupně „rodila“ rozmanitá zvířata, na která byli jejich autoři náležitě pyšní. V přízemí budovy školy děti s nadšením pracovaly se sádrou, drátky, korálky a barevným papírem. Výsledky jejich snažení v podobě krásných originálních výrobků byly hodné obdivu. Tvoření si mohli vyzkoušet nejen žáci a jejich rodiče, ale i každý, kdo u školy nepřehlédl velké zvíře ze slámy, čilý ruch a plno zábavy. I přes chladné podzimní počasí se na tvářích zúčastněných objevily překvapené pohledy, jak nádherné věci dokáží šikovné ruce vyrobit, a rozzářené úsměvy nás opět ujistily o tom, že setkávání je v životě velmi důležité.

Petra Mihulková