Úvodní strana Aktuality Archiv aktualit 2015/2016 Superfinále plaveckých štafet 2016

Superfinále plaveckých štafet 2016

Úspěch našich plavců

V pátek 13. května se v KPB uskutečnilo Superfinále plaveckých štafet, kam se probojovali nejlepší plavci ze škol Litomyšlska, Rychnovska a Ústeckoorlicka. Jsme velice rádi, že z našeho okresu postoupili do tohoto finále žáci naší základní školy, a to ve všech kategoriích. V kategori 6. tříd nás reprezentovali Andrea Trnková, Lukáš Dušek, Jan Hurych (jeden z nejrychlejších plavců ze všech kategorií, 50m - 32,7) a Šimon Kunvalský a umístili se na krásném 2. místě, když od vítězství je dělil necelé 3 sekundy. Za sedmáky plavali Gábina Kočová, Vendula Stránská, Tomáš Hrdina, Jirka Kuběnka a Radim Novotný. Tito plavci předvedli super výkon, když jasně zvítězili a jejich výsledný čas byl nejrychlejší ze všech štafet napříč kategoriemi. Také osmákům Míše Hermanové, Adéle Zastoupilové, Grigoriji Doditovi, Pepovi Grundovi a Martinovi Paukertovi se dařilo a získali pro naší školu další stříbrné medaile. Ani žáci devátého ročníku Katka Hrdinová, Hanka Kulhánková, Martin Dostál, Lukáš Elčkner a Petr Jeníček rozhodně neudělali ostudu, protože s minimální ztrátou (0,3 s) na 2. místo skonči čtvrtí.
Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k dosaženým výsledkům.