Úvodní strana Aktuality Archiv aktualit 2017/2018 Třídenní výlet 5. C do Oucmanic

Třídenní výlet 5. C do Oucmanic

Výlet 5. C

Naše třída 5.C se nemohla dočkat dlouho očekávaného třídenního výletu na statek v Oucmanicích.
Společně jsme se sešli před školou a vyhlíželi autobus. Ten nás bezpečně dovezl a vyložil na mistě. Než jsme se stihli ubytovat, přivítala nás lektorka, která nám ukázala, kde se budeme pravidelně scházet. Děti již měly pokoje předem rozděleny, tak se rozběhly, aby se zabydlely. Sešli jsme se společně u výborné domácí kuchyně a nejen dětem moc chutnalo. Po obědě už jsme se těšili na program. Učebny na statku a přilehlé prostory byly moc hezké a všichni, co nám věnovali svůj čas, nás zaujali svým poutavým výkladem a připravenými pracovními listy s úkoly. Děti je s chutí a úsměvem plnily. Program byl bohatý a přálo nám i počasí. Děti si na vlastní kůži vyzkoušely, jak se dojí, seká dřevo sekerou, řeže pilkou, vyzkoušely si i práci s vidlemi, hráběmi, kydaly a vozily hnůj. Odměnou jim byla blízkost a přítulnost zvířat. Morčata a kočky šly z ruky do ruky. Také připravovaly kvásek na buchty, chystaly náplně do koláčů, tloukly máslo, vařilly domácí tvaroh. K svačince měl každý upečený vlastnoručně vyrobený koláč. Pohled na děti mluvil za vše, mák měly snad i za ušima. S dětmi jsme se dohodli, že volný čas budou trávit bez techniky, tedy bez mobilu. Jen sdělily rodičům své dojmy a poté si už společně povídaly. Čtveřice děvčat měla připravenou noční hru a tak jsme se po večerce vyplížili ven a cestou rozsvítili 24 svíček a rozmístili na stanoviště úkoly. Paní učitelka pak obešla jednotlivé pokoje a děti vzbudila, aby ve dvojicích vyrazily vstříc do noci plnit ,,bobříka odvahy". Poté jsme se společně vrátili na statek a s pocitem únavy zalehli do peřin. U snídaně bylo o čem vyprávět, všem se noční hra velice líbila. Děti také krmily zvířata, osla Ámose, ten byl největší hvězdou. Také jsme obešli náves s kozami na vodítku, to byla pro všechny nezapomenutelná zkušenost. S pomocí nože a dlát jsme si vyzkoušeli svůj um, kdy si každý vyřezal svou dřevěnou lžičku. Děti byly moc šikovné, nikomu se za celý pobyt nic nestalo. Prožili jsme společně krásné chvíle v přírodě a pospolu, poznali se mnohem blíže a odvezli si mnoho krásných zážitků. Bylo nám spolu moc hezky.
Fotky z našeho pobytu si můžete prohlédnout níže.