Výlet 7. B do Brna

Třída 7. B v brněnských muzeích

Na konci listopadu odjela třída 7. B do Brna, kde navštívila dvě muzea a Bruno park.

Vše začalo 29. listopadu v 9 hodin, kdy jsme nasedli do autobusu a vydali se směr Brno. První zastávka nás zavedla do MENZY na oběd, po kterém jsme se vydali do Technického muzea. Po prohlídce exponátů muzea na nás čekal asi hodinový program na téma "nevidomí", ve kterém nám osvětlili mnoho zajímavého o životě lidí, kteří nevidí a hlavně mnoho užitečných rad, jak se k nim chovat a jak jim pomáhat.

Následoval program, na který všichni čekali - zábavný park Bruno. Jednalo se o tři hodiny běhání, skákání, lezení..., po kterých děti vypadaly, jako když je hodíte do vody. Kdo by však čekal, že po příjezdu na hotel děti zalezou na pokoje a budou spát, ten by se mýlil. Po hodině odpočinku byly všechny plné sil a o spánku nechtěly slyšet. Naštěstí máme ve třídě hodné děti, takže až na jednu vyjímku, ležely děti po půl desáte v postelích. A v kolik usnuly? To vědí jen děti sami, každopádně se to dalo trochu poznat podle toho, jak se komu chtělo vstávat.

Ve čtvrtek 30. listopadu nás po snídani autobus vyložil u Moravského muzea, kde na nás čekala "Velká Morava". Nevím jestli děti přemohla únava z Bruno parku nebo byly nevyspalí, ale vyprávění o našich předcích je příliš nezaujalo. Převažoval názor, že už chtějí domů. Obrat nastal v autobuse, to už jsme byli po obědě a mířili do Ústí, když děti začaly říkat, že by v Brně chtěly zůstat ještě alespoň jeden den.

A tak snad nebudu daleko od pravdy, když napíši, že jsme si z Brna odvezli mnoho zážitků a snad i  nějaké ty nové vědomosti...

Fotky doplním později

Jan Jetmar, třídní učitel