Výlet do České Třebové 2017

Školní výlet 4. C

V pátek 19.5. se třída 4.C vydala autobusem do České Třebové na naučnou stezku Údolím Skuhrovského potoka. Start jsme zahájili na dětském hřišti, kde si děti pohrály a pohoupaly. Paní učitelka jim rozdala kartičky s otázkami, na které děti odpovídaly u jednotlivých stanovišť. Trasa vedla krásnou přírodou, kolem potoka, který se třpytil ve sluníčku, co nám celou cestu svítilo nad hlavou. Děti se dozvěděly, které rostliny a byliny rostou kolem nás, jaká zvěř, ptáci, brouci žijí v lesích a na loukách. Odpočinek byl u nově opraveného totemu, kde se děti nasvačily a pak už jsme vyrazili k dřevěné restauraci, kde paní učitelka koupila všem dětem malinovku, nebo kofolu. Společně jsme prožili krásné dopoledne. Výlet byl hrazen z peněz vánočního jarmarku.